Menu
PředškolníVěk.cz
Chystáme se do školy

Jak levně sehnat školní potřeby pro prvňáčka?

První školní rok je velkým mezníkem v životě dítěte i rodičů, kteří musí svého potomka vypravit do vzdělávací instituce s jiným režimem a programem než v mateřské školce. S tím souvisí i studijní pomůcky, kterých především prvňáčci mají požehnaně a pro některé rodiče mohou představovat větší finanční zátěž. Naštěstí obchody a papírnictví s každoročním nástupem dětí do škol počítají a nabízejí už o letních prázdninách výhodné cenové nabídky na školní potřeby.

Školní potřeby levně v supermarketech

Běžné supermarkety a hypermarkety vycházejí svou nabídkou sortimentu vstříc všem školákům a studentům už v průběhu letních prázdnin. Největší poptávka je samozřejmě v září, kdy se dokupují zbývající školní potřeby a učebnice, na které se zapomnělo nebo nebyly oznámeny školou v předstihu. Každopádně rodiče nemusí chodit daleko a pohodlně nakoupit základní školní výbavu pro prvňáčka za velmi výhodné ceny díky akčním nabídkám, výhodným sadám pro prvňáčky a speciálním slevám na vybraný papírenský a kancelářský sortiment.

Jedním z obchodních řetězců, který dlouhodobě disponuje širokou nabídkou školních a kancelářských potřeb, je Tesco. Mezi jeho regály tak zavítají studenti a školáci i v průběhu školního roku pro doplnění sešitů, propisek, pastelek nebo jiných pomůcek, které je třeba častěji dokupovat. Tesco školní potřeby jsou zpravidla kvalitní a dlouho vydrží, navíc je možné si vybrat z vícero druhů a značek nabízející stejný produkt. Veškerý školní a kancelářský sortiment se mezi akcemi v Tesco letáku objevuje v srpnu a rodiče tak mohou předčasně a bez stresu nakoupit vše, co jejich dítě potřebuje pro svůj první školní rok.

Dále můžeme doporučit například obchodní řetězec Globus nabízející trvale o něco menší výběr kancelářských a školních potřeb než Tesco, ale v období před začátkem nového školního roku vždy rozšíří svůj sortiment o nové zboží z této kategorie. Globus školní potřeby tak mohou v některých ohledech předčít školní nabídku od ostatních supermarketů a hypermarketů. Díky Globus slevám rodiče ušetří nemalé peníze za školní výbavu pro své dítě, aniž by rodinný rozpočet příliš utrpěl.

Sázka na jistotu v papírnictví a knihkupectví 

Kromě běžných supermarketů je možné zavítat do klasických papírnictví a knihkupectví, které se snaží i v dnešní době prosperovat a nabízet zákazníkům výhodné akce skrze internetové eshopy a věrnostní programy. Navíc se vyplatí spolu s nákupem školních potřeb zabrousit i do nabídky učebnic a pracovních sešitů, které je třeba koupit v každém případě a kde jinde než právě v knihkupectví.

Také je důležité nespoléhat pouze na osobní návštěvu dané pobočky papírnictví nebo knihkupectví, jelikož se může stát, že zrovna tu učebnici nebo školní pomůcku nebudou mít na prodejně. Naopak na internetovém eshopu je vždy uvedena doba dodání a přítomnost na skladě. V případě větší objednávky také bývá doprava zdarma až na adresu a další bonusy na příští nákupy.

Mezi známými papírenskými obchody můžeme uvést Sevt, jehož prodejny slouží především jako výdejny objednávek z jejich internetového eshopu plného nejen kancelářského a školního sortimentu, ale také výtvarných potřeb, odborné literatury, beletrie, her a hraček. Sevt akce umožňují nákup pomůcek a učebnic pro prvňáčka i zkušeného školáka za výhodné ceny. Knihkupectví Luxor má naopak velké množství poboček po celé republice a rodiče si tak mohou vybrané školní potřeby a učebnice prohlédnout přímo na prodejně. Kromě akcí před začátkem školního roku je možné také využít speciální Luxor slevy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak levně sehnat školní potřeby pro prvňáčka?