Menu
PředškolníVěk.cz
Chování dětí

Lego Super Mario přináší zábavu pro děti a nostalgii pro rodiče

Jestli jste vyrůstali v devadesátkách, nemohly vás hry s kníratým instalatérem minout. Super Mario nyní přichází díky spolupráci LEGO a Nintendo ve zhmotnělé podobě a opět nám servíruje pořádnou porci zábavy!

Znáte to nadšení, když zjistíte, že si váš syn oblíbil autíčko, se kterým jste si hráli v dětství? Podobnou, ale ještě mnohem větší nostalgii jsem pocítil ve chvíli, kdy na mě na YouTube vyskočila reklama na nové LEGO Super Mario. Jak už jste asi pochopili, v mládí jsem strávil pěkných pár dní virtuálním skákáním, sbíráním mincí a tuhými boji s drakem, proto jsem si hraní s touto stavebnicí opravdu užil!

Je to stavebnice, nebo videohra? Tak trochu obojí!

Stavebnici LEGO Super Mario dostala k narozeninám moje osmiletá dcera, ale po pravdě mám pocit, že si s ní víc hraju já. Ač by se mohlo zdát, že lego jen obarvilo klasickou figurku do barev Maria, opak je pravdou.

Lego Mario

Základním stavebním kamenem je LEGO® Dobrodružství s Mariem – startovací set 71360, který kromě kostiček obsahuje to hlavní, tedy interaktivní postavičku Maria. Toho napájí 2 AAA baterie. Uvnitř balení se pak kromě LEGO figurky Maria a kostek ukrývá ještě návod k použití. Kostky jsou přehledně roztříděné v balíčcích s čísly, aby se vám jednotlivé části stavebnice LEGO® lépe skládaly.

Mario má na zadku snímač, který reaguje na pohyb nad určitými barvami a tzv. akčními kostkami, kterých základní stavebnice obsahuje celkem 7. Mario reaguje na různé akce pomocí displeje na hrudi a vše doprovází zvuky z integrovaného reproduktoru. Figurka Maria se umí točit, chodí po mracích, skáče na kostky s otazníkem a bojuje s figurkami Goomby a Bowsera Jr.

Mobilní aplikace pro ještě lepší zážitek ze hry

Aby byl zážitek ze hry dokonalý, rozhodně se vyplatí stáhnout bezplatnou mobilní aplikaci LEGO® Super Mario™ pro Android a iOS. My jsme stavebnici používali s telefonem Samsung. Instalace appky je otázkou chvilky, a to samé platí také pro spárování telefonu s Mariem. V podstatě jej stačí zapnout pohotovostním tlačítkem na zadní straně, a až vás k tomu aplikace vyzve, zmáčknout Bluetooth tlačítko na Mariovi. Aplikace vám poté názorně ukáže, jak přestavět překážkové dráhy do nové podoby.

Lego Mario

Aplikace je bez nadsázky klíčem k zábavě. Vidíte v ní svůj pokrok v jednotlivých hrách i jak se rozrůstá váš svět z kostek. Zajímavé jsou i týdenní výzvy, které vás naučí využívat základní sadu Mario různými způsoby.

Pomocí aplikace také můžete nahrávat fotografie svých děl a nechat se v ní inspirovat od ostatních hráčů, co všechno jde se stavebnicí dělat. Zároveň v ní najdete i podrobný přehled o získaném skóre, tedy počet nasbíraných mincí i zbývající kapacitu baterií ve figurce Maria.

Pořiďte Mariovi kamarády i nepřátele

Už vás nebaví základní stavebnice a rádi byste zažili nová dobrodružství a poznali nové přátele? Přikupte některý z rozšiřujících setů s novým herním prostředím, protivníky i přáteli Maria. V nabídce jsou např. sety s Luigim, princeznou Peach či příšerkou Fuzzy a stále přibývají další. Je jen na vás, který si vyberete.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lego Super Mario přináší zábavu pro děti a nostalgii pro rodiče