Menu
PředškolníVěk.cz
Kroužky a vzdělávání dětí

Může být výuka angličtiny online zajímavá pro děti? Určitě ano!

Chcete, aby vaše dítě umělo anglicky? Kdy je ten nejlepší čas začít s učením a může vaše ratolest udělat pokroky, i když se bude učit online? Veškeré odpovědi na otázky ohledně online výuky vám zodpovíme v následujícím článku.

Předškolní věk je ideální pro učení cizího jazyka

Ať už patříte mezi rodiče s plynnou angličtinou nebo naopak ty, kteří s jazykem už léta bojují, určitě máte společnou touhu, aby vaše dítě ovládalo anglický jazyk co nejlépe. S výukou angličtiny pro děti začněte kolem 5. roku. Právě v tomto období děti nejrychleji nasávají informace a snadno se učí novým věcem. Na rozdíl od starších dětí nebo dospělých se zatím neučí cíleně. Předškolní děti si jazyk osvojují hlavně nápodobou a hrou.

Dejte zelenou kratším a častějším lekcím

Pokud chcete, aby se váš potomek začal učit anglicky, mějte na paměti, že ho to musí bavit. Důležité je nasávání učiva formou zábavy a pravidelné opakování. Naopak nemá smysl zatěžovat předškoláka gramatikou, kterou zatím nezvládá ani v mateřském jazyce. Lekce přesuňte s klidem do online prostoru. Fyzická přítomnost vyučujícího nehraje v úspěšném učení klíčovou roli. Dítě by si mělo osvojovat jazyk pravidelně v kratších časových intervalech. Děti mladší 7 let neudrží dlouho pozornost, poohlédněte se proto po maximálně půlhodinových lekcích.

S rodilým mluvčím zaznamenáte největší pokroky

Kvalitní online výuka pro děti předškolního věku přinese ovoce již po prvních pár lekcích. A v čem spočívá úspěch? Samozřejmě v lektorovi. Dítě dosáhne vždy největších pokroků s rodilým mluvčím. Právě ten ho naučí správně vyslovovat a nedá mu šanci utíkat do mateřského jazyka. Možná jste se zděsili, že vaše malá Anička nebo Pepíček umí v angličtině jen 10 slov. Šikovný pedagog s odpovídajícím vzděláním vaše dítě rozmluví právě pomocí jednoduchého opakování a her, i když má dítě malou slovní zásobu. Učitel mu přizpůsobí rychlost mluvy, témata i aktivity. Na hodiny plné zábavy se bude dítě stoprocentně těšit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Může být výuka angličtiny online zajímavá pro děti? Určitě ano!