Menu
PředškolníVěk.cz
Kroužky a vzdělávání dětí

Sháníte dárek ke dni dětí? Společenskou hrou potěšíte celou rodinu

Letos připadá den dětí na pondělí, což vám ale nijak nebrání v tom vzít vaše ratolesti na rodinný výlet a připravit jim nevšední odpoledne. Jestliže ale chcete svým dětem pořídit i nějaký hodnotnější dárek, vsaďte na společenské hry, se kterými se zabaví celá rodina.

Dárek pro celou rodinu

Společenské hry jsou skvělou příležitostí, jak strávit více času pohromadě jako rodina, společně se zasmát a trochu více se poznat. Vhod vám přijdou i ve chvíli, kdy budete potřebovat zabavit skupinu dětí například na narozeninové oslavě. Podle čeho tedy vybrat tu správnou společenskou hru, aby se z ní nestal jen další lapač prachu? 

Hra, která bude děti rozvíjet 

Při výběru společenské hry se vždy orientujte podle věku nejmladšího hráče, aby na něj pravidla hry nebyla příliš složitá, a také počtem hráčů. Nakonec si odpovězte na otázku, co od hry očekáváte. Chcete, aby sloužila čistě k pobavení nebo aby vás naopak donutila zapojit logické myšlení? Bude pro vaše děti vhodnější hra, která bude rozvíjet jejich postřeh, motorické schopnosti nebo jejich vědomosti? Společenských her existuje celá řada a vy musíte rozhodnout, která je pro vaše děti nejvhodnější. Abychom vám rozhodování ulehčili, dáme vám tip na tři hry, které by neměly utéct vaší pozornosti.

Deskové hry pro děti

Příšerky ze skříně – hra pro nejmenší

Mají vaše děti problémy s usínáním, protože se bojí strašidel ukrytých pod postelí nebo ve skříni? Pak je pro ně hra Příšerky ze skříně to pravé. Nejlehčí varianta pro tříleté hráče je navržena tak, aby vždy skončila výhrou dítěte. Jeho úkolem je zaplašit příšerku vyobrazenou na kartě pomocí předmětu, který musí najít na kartičkách otočených obrázkem dolů. Hra končí ve chvíli, kdy se dítěti podaří zahnat poslední příšerku do skříně a může tak jít v klidu spát. Starší děti si mohou troufnout na složitější variantu, při které mají na hledání konkrétního předmětu jen tři pokusy. Příšerky tak mohou postupně přibývat a ve chvíli, kdy budou odkryté čtyři, hra končí. 

Dobble – vytrénujte si svůj postřeh

Dobble je kreativní a nápaditá karetní hra, která vyžaduje především postřeh a rychlé rozhodování. S jednou sadou karet v praktickém cestovním obale si můžete zahrát celkem pět odlišných her. Vaším cílem je pokaždé nalézt na kartách dva stejné symboly a co nejrychleji se karet zbavit, nebo jich naopak nasbírat co nejvíc. Hra Dobble je vhodná pro děti od šesti let a pro skupinu až osmi lidí.

Zázraky přírody – zábava pro všechny generace

Ve vědomostní hře Zázraky přírody, která je inspirována stejnojmenným televizním pořadem, je vaším úkolem najít správné odpovědi na dvanáct otázek rozdělených do pěti kategorií. U každé otázky se vám nabízí tři odpovědi, ze kterých během patnácti sekund musíte vybrat tu správnou. Jestliže budete mít štěstí, posouváte se s figurkou na počítadle ve středu herního plánu. Kromě množství nových informací si v průběhu hry můžete vyzkoušet několik domácích pokusů nebo díky odkazu shlédnout naučné video. Hra je vzhledem ke svému zaměření vhodná pro děti od dvanácti let a spolehlivě zabaví až dvanáct hráčů.

Máte určitou představu o tom, co od společenské hry očekáváte? S konečným rozhodnutím vám může pomoci hodnocení uživatelů na Heurece a jejich recenze. Inspirujte se jejich osobní zkušeností a vyberte díky tomu hru, kterou ocení celá vaše rodina.

Recenze deskových her
Ohodnoťte tento článek:
5

Právě čtete

Sháníte dárek ke dni dětí? Společenskou hrou potěšíte celou rodinu