Menu
PředškolníVěk.cz
Kroužky a vzdělávání dětí

Tipy na netradiční dárky pro děti

mpr

mpr

29. 11. 2022

Vánoce se kvapem blíží, takže už jistě přemýšlíte o vhodných dárcích pro své potomky. Pokud vám pomalu dochází nápady, máme pro vás tipy na netradiční dárky, které zabaví a zároveň budou rozvíjet dětské schopnosti a vzdělání. 

Dřevěný magnetický notebook

Dřevo je tradiční materiál a s dřevěnými hračkami si děti hrají odedávna. Ačkoli se dnes tyto předměty vyrábějí i z mnoha jiných materiálů, pořídit si můžete i vzdělávací dřevěné hračky, které snoubí příjemné s užitečným. Pokud chcete své potomky např. seznámit se světem informačních technologií, které nás dnes obklopují, k dispozici máte dřevěný magnetický notebook, jenž má dílky s písmenky, čísly a znaky. Ty mohou holky a kluci různě přesouvat a vytvářet slova. Součástí navíc bývá i magnetická tabule, na které lze řešit matematické příklady, případně kreslit obrázky či psát slova. 

Solární kuličková dráha  

Solární energie je přeměna obnovitelné energie ze slunečního záření na elektřinu. V současné době je také neustále využívanější a nahrazuje energii z neobnovitelných zdrojů. Možná to nevíte, ale dnes už si lze pořídit i solární hračky, jež mohou představovat vskutku netradiční překvapení pod stromeček. Pro děti předškolního věku je např. velezajímavým dárkem solární kuličková dráha, kterou si lze navíc pořídit výhodněji díky slevovým kupónům na Bambule.cz. Děti se díky této hračce mohou nejen bavit, ale zároveň se prakticky a jednoduše dozví, jak funguje elektřina vyráběná ze slunečních paprsků.

Magnetická stavebnice

Mnohé magnetické stavebnice jsou vhodným dárkem už pro nejmenší děti, některé z nich jsou dokonce doporučovány už miminkům od jednoho roku. Malí chlapci a děvčata mohou s jejich pomocí sestavovat jednoduché tvary, přičemž je bude (minimálně zpočátku) fascinovat přitahování a odpuzování magnetů. Starší děti navíc mohou budovat věže, mosty a další velké stavby, takže budou magnetické stavebnice provázet vaše potomky v podstatě během celého předškolního věku.

Barbie plnějšího tvaru

Mnoho generací holčiček si hrálo s panenkami Barbie. Někteří odborníci ovšem varují, že se kvůli těmto hračkám už v dětství předává děvčatům představa o ideálu krásy, který představuje nepřirozeně hubená postava. Takové pojetí ovšem může vést k psychickým potížím, jako je mentální anorexie či bulimie. I proto společnost Mattel přišla s plně kloubovými panenkami kypřejších tvarů, kterým se někdy říká Curvy Barbie. Ty mají přitom nejen plnější postavu, ale také různé typy a barvy vlasů, stejně jako rozličnou barvu pokožky. 

Pozorovací zařízení pro malé vědce

Pokud tušíte, že máte doma malého vědce, můžete mu pořídit mikroskop pro menší děti, který umožňuje pozorování drobných zajímavostí v přírodě. V současné době si však můžete zakoupit i multifunkční zařízení, která obsahují nejen mikroskop, ale také dalekohled, lupu, kompas nebo hodinky. Malí badatelé tak mohou pozorovat i okolí, po kterém se také budou lépe orientovat. Tato kreativní zařízení získávají pravidelně ceny pro nejlepší hračky, přičemž se hodí především pro děti, které se od nového školního roku chystají do školy.

Dětská bubnová sada

Máte-li doma malého bubeníka, který buší do všeho, do čeho může, možná je načase mu letos o Vánocích pořídit dětské bubny. Jistě, tento dárek asi neocení všichni rodiče, na druhou stranu se jedná o hračku, která může usměrnit hudební vývoj chlapců i děvčat. V každém případě se dětské bubnové sady obvykle skládají z bubnů, činelu, paliček a židličky. Některé z nich jsou navíc určeny pro děti již od tří let, přičemž už v tomto věku pomáhají rozvíjet rytmus, vztah k hudbě i motoriku těla. Opět tedy snoubí příjemné s užitečným…

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tipy na netradiční dárky pro děti