Menu
PředškolníVěk.cz
Děti a sport

Zájem o kroužky je pořád obrovský. Populární je florbal, letos děti přilákala legorobotika

mpr

mpr

17. 7. 2019

V letošním školním roce nejvíce narostl zájem o florbal. Dětské zájmové kroužky jsou stále populárnější a jejich nabídka se každoročně rozšiřuje. Novinkou byla legorobotika nebo parkour. Oblíbené ale zůstávají i klasické kroužky, mezi které stále patří například zpěv, tanec nebo tábory s výukou cizích jazyků. Právě tábory budou Kroužky zaměstnávat celé léto. Zájem o ně je enormní.

O dnešní generaci dětí se často hovoří jako o generaci digitální. Hlasů, které mluví o tom, že dnes na hřištích už žádné děti nepotkáte, protože je zajímá jen mobil a počítač, přibývá. Veronika Kaloudová, ředitelka a zakladatelka pobočky společnosti Kroužky pro Brno a Zlínský kraj ale s tímto názorem nesouhlasí. „Samozřejmě, že děti jdou s dobou a chtějí znát nejmodernější technologie. To ale rozhodně neznamená, že by ztráceli chuť se hýbat, sportovat nebo něco vyrábět. Zájem o naše kroužky neustále roste.“ Volnočasové aktivity u společnosti Kroužky ve školním roce 2018/2019 navštěvovalo více než čtrnáct tisíc dětí po celé České republice a Slovensku.

Pohybové kroužky jsou stále nejžádanější

Tanec a sport. To jsou aktivity, které se stále těší té největší oblibě. Mezi nejpopulárnější sport patří v posledních letech florbal. Za uplynulých 10 let se poptávka dětí po tomto sportu více než ztrojnásobila. „V letošním školním roce byl florbal sportem s největším přílivem mladých sportovců. V prosinci plánujeme v brněnské hale na Vodové velký Československý školský florbalový turnaj, kterého se zúčastní více než tisíc dětí z celé ČR a SR,“ uvádí Kaloudová. „V příštím školním roce se zaměříme na pohyb. Chceme, aby ho děti vnímaly jako nedílnou součást jejich každodenního života.“

Děti projevují čím dál větší zájem i o netradiční zábavu. „Na základě poptávky jsme nově otevřeli parkourový kroužek. Obrovský ohlas měla i legorobotika, kde by možná člověk očekával větší zájem u chlapců, ale tento kroužek milují i děvčata,“ usmívá se Kaloudová a dodává: „Funguje to i naopak, třeba ve vaření máme spoustu šikovných kuchařů.“

Kroužek si vybere každý, finanční stránka nehraje stěžejní roli

Společnost Kroužky letos oslaví své dvacáté výročí od svého vzniku. Již od roku 1999 organizuje zájmové kroužky v partnerských mateřských a základních školách po celé České republice a v Bratislavě. „Naše motto zní: vše pro dětský úsměv. I proto se snažíme držet ceny co nejníže, aby se našich kroužků a táborů mohl zúčastnit opravdu každý. Některé badatelské nebo jazykové kroužky jsou dokonce úplně zdarma,“ přibližuje fungování Kroužků Kaloudová.

Finančně náročné jsou zejména kroužky, kde je zapotřebí použít doplňkový materiál, suroviny a jiné pomůcky. Jde zejména o ty kroužky, které se věnují oblíbeným vědeckým pokusům, vaření nebo keramice. Naopak mezi kroužky, které jsou dostupné prakticky komukoliv, patří například angličtina, míčové hry, bojové sporty a sebeobrana, zpívánky nebo in-line bruslení.

Tábory jsou stále klasikou, na kterou se děti těší

Společnost Kroužky registruje v letních měsících vysoký zájem i o klasické dětské tábory, a to jak příměstské, tak pobytové. „Příměstské tábory pořádáme v Olomouci, ve východních Čechách, na Praze 4 a nově také v západní části Prahy ve Zbuzanech. Pobytové tábory probíhají v našem táborovém areálu Kroužky nad Moníncem, který se nachází na pomezí středních a jižních Čech, nedaleko Tábora. Největší zájem je o tematické tábory, které jsou spojené například s oblíbenou knížkou či pohádkou. Letos se zaměřujeme například na Narnii nebo Mimoně, se kterými se pojí celotáborová hra,“ představuje Kaloudová.

Populární jsou rovněž tábory zaměřené na konkrétní sportovní aktivitu. Vzrůstající oblibě se těší například letní Fotbalový kemp Luboše Kaloudy, který dětem nabízí kompletní fotbalovou průpravu včetně kondičních tréninků pod vedením licencovaných trenérů. „Připravujeme v létě pro děti tři týdenní turnusy, o které je obrovský zájem. Vyprodáno je vždy už v lednu. Kemp je zaměřený na všestranné sportovní vyžití. Největším zážitkem je celodenní výlet do některého z českých prvoligových fotbalových klubů, prohlídka stadionu, autogramiáda s hráči a beseda se sportovní osobností. Letos vyrazíme do Edenu na stadion SK Slavia Praha, což bude pro děti nezapomenutelný zážitek,“ popisuje kemp Luboš Kalouda, marketingový ředitel ve společnosti Kroužky, vicemistr světa do 20 let a bývalý hráč brněnské Zbrojovky nebo CSKA Moskva.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zájem o kroužky je pořád obrovský. Populární je florbal, letos děti přilákala legorobotika