Menu
PředškolníVěk.cz
Chování dětí

Dobrý táta podle horoskopu. Kdo bude skvělý a jakému znamení se raději vyhnout?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

18. 11. 2019

Otcovskou výchovu a přístup k dětem ovlivňuje mnoho faktorů a do jisté míry i znamení, ve kterém se narodili. Pokud chcete mít alespoň rámcovou představu, jaký otec jednou bude z vašeho partnera, můžete to vyčíst z jeho horoskopu. Kteří muži patří k nejlepším otcům a jací se pro tuto roli tak úplně nenarodili?

Lidé jsou různí, a to i ti, kteří se narodili pod stejným znamením. Některé povahové rysy mohou mít ale společné. Podívejte se na různé vlastnosti otců podle jednotlivých znamení.

Beran

Berani patří k milujícím a oddaným otcům. Kvůli svým dětem udělají cokoliv. Záleží jim na tom, aby děti znaly význam umění a touží po úspěchu svých ratolestí v jejich dospělém životě. Milují rodinné víkendy a pečlivě plánují zábavu tak, aby přinesla ten největší zážitek. Na druhou stranu jsou otcové ve znamení Berana trochu autoritativní, umí si dupnout a ráně zakročit. Často znají jen svou pravdu a ne jinou.

Býk

Otcové Býci příliš nemluví a je pro ně důležité hlavně rodinu zabezpečit. Rozhodně nešetří chválou, pokud se dětem něco povede. O výchově hodně přemýšlí a chtějí předat to nejlepší. V rodině mají roli klidného přístavu a lana, který drží rodinu stabilně na jednom místě. Málokdy se rozčílí. Když už se tak stane, stojí to za to. Občas očekávají od svých dětí i nemožné, požadují disciplínu a někdy se mohou jevit až příliš přísní. Rozhodně ale své ratolesti milují a jsou vřelými otci. Nejsou příliš zastánci nových technologií a raději vedou děti ke vztahu k přírodě.

Blíženci

Blížence si děti doma moc neužijí a z tohoto důvodu to nejsou úplně ideální adepti na otcovskou roli. Nudí je domácí práce a mají tolik koníčků a své zábavy, že na své děti kolikrát i zapomenou. Pokud ale jejich ratolesti sdílí aktivity s nimi, stanou se báječnými rodiči. Jako tátové umí být velmi zábavní.

Rak

Muž Rak je pro otcovskou roli jako stvořený. Své děti zbožňuje a umí se o ně postarat ve všech ohledech, přesně odhadnou jejich pocity a potřeby. Rodina je pro něj to nejdůležitější na světě. Nemají problém přijmout za své úplně cizí dítě a jsou vybaveni nekonečnou trpělivostí. Na druhou stranu potřebují mít neustále všechno pod kontrolou a nejraději by hlídali každý krok dítěte.

Lev

Lvi jsou prostě úžasní otcové. Jejich povaha je naprosto pohodová, pozorují své děti a snaží se jim příliš nezasahovat do jejich her i života. Udělají to až v případě, že musí. Vyznávají svobodu, někdy až příliš. Pro děti vymýšlí nejrůznější aktivity a ochotně se pro ně obětují. Z dětí těchto otců vyrůstají velmi samostatní a silní jedinci. I když se zdá, že ke všemu přistupují naprosto laxně, když o něco jde, dokážou svou rodinu bránit jako nikdo jiný.

Panna

Otcové narození ve znamení Panny dlouho děti nechtějí. Když už je ale mají, patří k těm nejlepším. Svým dětem dávají vždy najevo, jak jim na nich záleží a chtějí, aby byly šťastní. Nezmeškají žádnou třídní schůzku, hokejový zápas nebo kroužek baletu.

Váhy

Váhy nejsou příznivcem konfliktů, a tak ani ve vztahu k dětem k hádkám a sporům příliš nedochází. Se svými dětmi se snaží řešit problémy důslednou komunikací a domluvou. Otec ve znamení Vah je laskavý a jen málokdy určuje dětem hranice. Ne vždy se ale přehnaná volnost vyplatí. Nemají příliš rádi domácí povinnosti a nejraději se věnují svým koníčkům. Lépe si rozumí s většími dětmi.

Štír

Štíři mohou být laskaví a láskyplní, ale dokážou dost křičet a vztekat se. Neumí příliš vyjadřovat emoce a hovořit o svých pocitech. Mají velmi vyvinutý smysl pro intuici a beze slov vycítí, co přesně v dané situaci dítě potřebuje. Dorozumí se spolu i beze slov. Co nesnáší, jsou lži. Proto je právě upřímnost nezbytnou součástí spokojeného vztahu s nimi.

Střelec

Střelec je opravdový střelec. S dětmi si chce užívat a je jím spíše kamarádem než autoritou. Čím jsou starší, tím lepší s nimi má vztah. Někdy se může jevit trochu nezodpovědný, ale své potomky nadevše miluje. Vyrůstat s takovým otcem je jedno velké dobrodružství.

Kozoroh

Kozorozi nemají problém s domácími pracemi nebo s výchovou dětí. Občas mají potíže s tím, že jsou přísní, chladní a necitelní. Patří tedy svým znamením k těm horším otcům. To ale neznamená, že by své děti nemilovali. Chtějí být těmi nejlepšími a snaží se o to. Bohužel ale na své děti kladou dost vysoké nároky a očekávají od nich, že se budou už od malička chovat jako dospělí a poslechnou na slovo.

Vodnář

Vodnáři jsou symbolem jinakosti a alternativní cesty. To prosazují i ve vztahu k dětem. Vždy vybočují z řady a věci dělají po svém. Jsou zastánci domácího vzdělávání, jsou spolehliví, trpěliví a nemají problém vysvětlovat a vysvětlovat. Často se tak zaberou do hry s dětmi, že si jí užívají ještě víc než ony. Nikdy netrestají děti za jejich chyby, protože vědí, že je má každý.

Ryby

Ryby jsou velmi citlivé znamení a na dětech a rodině jim záleží. Až moc často ale řeší své vlastní problémy na úkor výchovy svých ratolestí. Když jsou ale šťastní, mohou se z nich stát pečující a skvělí tátové. Učí děti slušnosti, pořádkumilovnosti a mají rádi legraci.

Ohodnoťte tento článek:
0

Právě čtete

Dobrý táta podle horoskopu. Kdo bude skvělý a jakému znamení se raději vyhnout?