Menu
PředškolníVěk.cz
Chování dětí

Vlastnosti dětí podle znamení horoskopu. Čím vás mohou nemile překvapit?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

3. 10. 2019

Máte rádi horoskopy a často se v nich najdete? Proč si to samé nezkusit u dětí? Tentokrát jsme se zaměřili na negativní projevy jejich osobnosti, které souvisí s různými znameními. Máte doma nevyrovnanou Rybu nebo malého Štíra záškodníka?

Každé dítě je jiné. Je jasné, že nemůžete jejich povahu určovat jen podle znamení z hvězd. Za jejich vlastnosti může z větší části genetika a pak také prostředí, ve kterém vyrůstají. Některé klasické vlastnosti jednotlivých znamení byste ale klidně ve svých dětech rozpoznat mohli. Zkuste to. Určitě se pobavíte a zároveň zjistíte, na co se máte připravit.

Vodnář 21.1. – 20.2.

Děti ve znamení Vodnáře se někdy snaží být vtipné až příliš. Jejich vtípky leckdy ostatní urazí nebo dokonce ublíží. Zdá se vám, že máte doma až moc sarkastického potomka? Pak se jistě narodil pod tímto znamením

Ryby 21.2. – 20.3.

Po většinu času jsou ryby zábavné a veselé. Až do chvíle, než se vzbudí se špatnou náladou. Mají problémy s vyrovnaností a snadno je něco rozhodí. Připravte se u svého dítěte na občasné záchvaty. Určitě přijdou.

Kdy je vaše dítě už dost velké, aby šlo samo ven?

Beran 21.3. -20.4.

Berani jsou zkrátka tvrdohlaví přesně jako ta zvířata. Nemají moc trpělivosti a často jednají zkratkovitě. Nesnáší, když nejdou věci tak, jak oni chtějí. Dávejte pozor, pokud bude vašemu dítěti chtít jiné sebrat hračku.

Býk 21.4. – 21.5.

Také Býci vynikají svou tvrdohlavostí a velmi těžko se s nimi řeší konflikty. Dokonce i ti malí už vás dokážou poměrně dobře umlátit argumenty. Na druhou stranu je jim nutné přiznat, že jsou věrní a mají rádi svůj klid domova.

Blíženec 22.5. – 21.6.

Blíženci umí být poměrně zákeřní a velmi, velmi mazaní. Jen se k nim otočíte zády a hned něco vyvedou. Pak vám budou do očí tvrdit, že oni to teda neudělali. Uložíte je do postele a jen zavřete dveře a jsou venku, zakážete jim něco a oni to naschvál udělají.

Rak 22.6. – 22.7.

Zaznamenali jste u svého Ráčka, že jeho nálady jsou jako na houpačce? V jednu chvíli se směje a má dobrou náladu, ale pak stačí málo a vše se úplně otočí. Citové výkyvy a časté změny nálad jsou pro ně naprosto klasickým rysem.

Lev 23.7. – 22.8.

Když se Lev na něčem zasekne, těžko s ním hnete. Chcete, aby si po sobě něco uklidil? Když se rozhodl, že nechce, máte prostě smůlu. Nepomůže křik, vyhrožování nebo prosby. Když už je k něčemu donutíte, jsou schopní všechno vzít a naházet na jednu hromadu, jen aby už byl klid. To jsme ještě nezmínili, práci také nevymysleli.

Panna 23.8. – 22.9.

Děti narozené v tomto znamení se zasekávají na maličkostech. Vše musí být dokonalé. Jsou to prostě takový perfekcionisté a nesnáší změny. Plánovali jste skvělý výlet a musíte to kvůli špatnému počasí zrušit? Nečekejte, že to dítěti jen tak vysvětlíte. Čeká vás scéna a proudy slz.

Jak zbavit své dítě zlozvyků? Buďte kreativní a především trpěliví

Váhy 23.9. – 23.10.

Váhy jednou zapomenou i svou hlavu. Nedělají si s ničím starosti a rozhodně se nezatěžují takovými věcmi, jako že mají myslet na domácí úkoly. Připravte se na to, že uslyšíte velmi často, že vaše dítě zase něco zapomnělo. Ve škole, na kroužku a kdekoliv jinde.

Štír 24.10. – 22.11.

Štíři jsou trošku škodolibí a mají radost, když mohou druhému uškodit. A umí si o naplánovat velice dobře. Rozhodně ale nejsou zlí, spíš je baví druhé trošku šikanovat. Očekávejte, že vám třeba namalují ve spánku vousy uhlem, schovají boty nebo svážou tkaničky k sobě. Je zajímavé, že se takto chovají, když sami jsou velice podezřívají. Možná vědí proč.

Střelec 23.11. – 21.12.

Střelci patří k velkým optimistům, někdy až moc. Často se tváří jako „mouchy snězte si mě“ i ve chvíli, kdy by měli situaci řešit. Prostě nesnáší konflikty a cokoliv nepříjemného. To se ukáže jako velký problém hlavně ve chvíli, kdy s nimi chcete něco řešit.

Kozoroh 22.12. – 20.1.

S malými Kozorohy je to těžké. Nenarodili se s příliš optimistickou povahou a často mají špatnou náladu. S tím se asi budete muset smířit. Nepředěláte je. Počítejte i s tím, že jsou dost svéhlaví, a ne příliš otevření.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vlastnosti dětí podle znamení horoskopu. Čím vás mohou nemile překvapit?