Menu
PředškolníVěk.cz
Maminky

Výlet s dětmi: sbalte se rychle a bez zbytečností

Martina Mádlová

Martina Mádlová

19. 9. 2019

Celý týden se těšíte, až o víkendu vyrazíte s dětmi na výlet a když přijde den D, máte z toho akorát stres, protože nevíte, co všechno zabalit s sebou. My vám to trochu ulehčíme a poskytneme několik tipů, jak zabalit vše potřebné v rekordním čase a bez stresu.

Mějte stále připravený seznam

Seznam je základem všeho. Tvoříte si seznam vánočních dárků, seznam na nákup apod. Proč nenapsat seznam i na balení. Můžete mít klidně jeden na krátkodobý výlet, jeden na kola, na lyže, k moři atd. Při balení si pak jednoduše odškrtávejte, co už máte. Abyste seznamy nemuseli pořád přepisovat, uložte si je do počítače a pak vždy jen vytisknete, až budete potřebovat. Na seznam připište pár věcí, které nezaberou moc místa, ale hodí se vždycky. Na balení se vám hodí lehké tašky jako má například Ikea, které jsou mnohem lehčí a skladnější než třeba kufr, a přitom se do nich vejde spousta věcí.

Jak zvládnout své emoce, když se dítě vzteká?

Než budete balit, ukliďte

V nepořádku a zmatku se vám bude velice těžko balit, a ještě hůře odjíždět. Vždy se lépe odchází z uklizeného domu. Vhodné je vyprat prádlo a pěkně vyskládat do skříně. Při balení pak nebudete pořád něco hledat, abyste pak zjistila, že přesně to tričko, které jste si chtěla vzít, máte v koši s prádlem. Takto se vám vše výrazně zrychluje. Než dáte věci do tašek, připravte si je na postel nebo na stůl, ať vidíte, co máte a co ne. Zde přichází na řadu i zmíněný seznam. Do přírody, na kolo nebo na hory určitě balte kvalitní funkční oblečení.

Děti mají mít své úkoly

Balení zavazadel by rozhodně nemělo ležet jen na bedrech maminky, zatímco všichni ostatní v klidu čekají u televize, až bude všechno hotovo. Je jasné, že malinké děti vám moc nepomohou, ale ty větší už se zapojit dokáží. Zabalí si oblečení, které jim připravíte na postel, hračky apod. Manžel vezme sportovní vybavení a nosí tašky do auta. Balte samozřejmě podle seznamu a klidně může mít každý i svůj. A nezapomeňte dát dětem limit toho, co si smí zabalit. Mohli by tak snadno zabalit všechny své plyšáky, panenky nebo třeba autíčka. Z takového společného balení budete nakonec těžit všichni. Vy, že není všechno jen na vás a děti proto, že jsou součástí cestovních příprav a mají svůj velmi důležitý úkol. Mimo balení jim klidně můžete dát i nějaký velice důležitý úkol na cestu.

Jak vysvětlit dětem, že některá slova se opravdu neříkají?

Nebalte zbytečnosti

V dobře fungující rodině, je dobré mít role rozdělené. Když totiž zůstane vše jen na jednom člověku, je dost velká pravděpodobnost, že se něco zapomene. Co lidé také často dělají je to, že s sebou berou zbytečně moc věcí. Zabalte si proto večer před odjezdem a uvidíte, že do rána se vám ledacos v hlavě rozleží, a ještě nějaké věci uberete.

Vybavení, které byste s sebou měli mít vždy:

  • Lékárnička: lékárničku s sebou mějte pokaždé. Dejte si do ní léky na teplotu, průjem, spálení, náplasti, desinfekci apod. V ideálním případě ji nikdy nebudete potřebovat, ale jak všichni víme, ideální život neexistuje.
  • Nůž: nůž nezabere takřka žádné místo, ale může se hodně hodit a dá se využít na ledacos.
  • Čelovka: když někde zůstanete až do večera, určitě světlo oceníte. Čelovka je velmi praktická, protože ji nemusíte nést v ruce a ty vám zůstanou volné třeba pro chování dětí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Výlet s dětmi: sbalte se rychle a bez zbytečností