Menu
PředškolníVěk.cz
Maminky

Chystáte se cestovat s dětmi? Připravte se na všechno

Martina Mádlová

Martina Mádlová

5. 8. 2019

Vzpomínáte na dny, kdy jste byli jen vy a váš partner a stačilo jen vzít batoh a kamkoliv vyrazit? S dětmi už to tak jednoduché není, ale rozhodně to má své kouzlo. Podívejte se, co si vzít s sebou, ať už se chystáte na pláž nebo jen na jednoduchý výlet.

Správné cestování vyžaduje trochu příprav a práce, ať už vyrazíte za dobrodružstvím na lyžích, nebo obdivovat mořské pobřeží. Přinášíme vám takového malého průvodce pro rodinnou dovolenou během nejžhavější sezóny roku.

Cestování v autě

Je jedno, kam jedete, každopádně vícehodinová jízda ve stísněném prostoru auta vyžaduje určitou přípravu. Vezměte s sebou různé společenské hry vhodné do auta, oblíbenou chytrou tužku spolu s interaktivní knížkou nebo klidně i tablet s pohádkami. Nezapomeňte na občerstvení v podobě nakrájené zeleniny, celozrnných křupek apod. Vše vložte do vhodných krabiček, aby děti mohly pohodlně konzumovat. Nezapomeňte také pití. Děti určitě žízeň mít budou.

Plážové radovánky

Je to písek, moře nebo lákavá Margarita, která vás tak volá? Zatímco lenošení na pláži získává s dětmi trochu jiný význam, i to, že můžete být v plavkách a vystavovat se vitamínu D, vám pomůže trochu relaxovat. Mimo opalovacího krému vhodného pro děti a vhodného občerstvení, si vezměte také nějaké peníze na zmrzlinu nebo jinou dobrotu, pokrývku hlavy pro děti pro vás, náhradní plavky a rozhodně i dětské sluneční brýle, které jim ochrání na slunci oči.

Opalovací krém pro děti. Který vybrat?

Co s sebou na dlouhý let?

Každý let, který trvá déle než pět hodin, může být trochu víc obtížný. Mezi křečemi v končetinách a vyčerpáním, je péče o naštvané a unavené děti velmi náročná a stresující. A náročná může být i příprava na cestu. Co byste neměli zapomenout? Určitě vhodnou cestovní tašku s potřebami pro děti. Především v případě, kdy máte dítě ještě na plenkách. Do příručního zavazadla přibalte pár kousků náhradního oblečení. Budete tak připraveni na situaci, kdy zklamou plenky, dítě se ušpiní jídlem, pitím nebo čímkoli jiným. Připravte se na nejhorší z nejhorších a ujistěte se, že vám na převlečení nic nechybí.

Balíček na cestu do města

Milujete ruch velkoměst a chystáte se do nějaké fascinující metropole se svými dětmi? Bez ohledu na to, kde se rozhodnete potulovat, města mohou být velmi zábavných místech vhodným pro výlety a poznávání. Menší prostory a úzké uličky, které v mnoha městech čekají, si ale žádají i strategický výběr vybavení. Zkuste třeba univerzální průhledné tašky, které si vložíte do své kabelky nebo tašky přes rameno. Můžete si jich vzít klidně víc a do každé dáte něco jiného. Pak si je pěkně roztřiďte a budete tak mít vždy při ruce všechno, co potřebujete bez toho, abyste museli hodinu hledat.

Cestovní dětská sedačka, která se hodí, když chcete jíst na promenádě nebo v centru, protože ne všechna města, a hlavně jejich restaurace jsou dostatečně vybavené a přátelské k dětem. Naštěstí si nemusíte dělat starosti, když není k dispozici vhodná židle, protože si můžete vzít i vlastní. Pro malé děti se dá koupit cestovní židlička i s postrojem, kterou snadno přiděláte na jakoukoliv běžnou židli.

Vybíráte dovolenou pro sebe a malé děti? Jděte na to chytře

Vzdálená místa

Každodenní udržování kontaktu s prací, hlídáním aktualizací na Facebooku a řešení provozních záležitostí je centrum vaší každodenní rutiny. Internet a telefony jsou všude kolem nás a obklopují nás den co den. To je také důvod, proč pár dní mimo internetovou síť, je skvělou možností pro odpočinek a uvolnění se. Pokud cestujete na vzdálená místa, nebudete mít přístup k mnoha luxusům, které máte doma.

Připravte se dobře a mimo jiné si zabalte i víceúčelovou cestovní přikrývku, která vás zahřeje i ochladí. Může sloužit jako deka na spánek i plážový ručník pro odpočinek u moře. Zabalte si také přenosné rádio nebo něco jiného k přehrávání hudby. Můžete si nahrát třeba oblíbené písničky, vzít s sebou CD, která máte rádi vy i vaše děti nebo cokoliv jiného. Hudbu pouštějte dětem i před spaním v cizích prostředí. S pomocí známých a oblíbených tónů usnou mnohem klidněji, bez ohledu na to, kde právě jsou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chystáte se cestovat s dětmi? Připravte se na všechno