Menu
PředškolníVěk.cz
Maminky

Vybíráte dovolenou pro sebe a malé děti? Jděte na to chytře

Martina Mádlová

Martina Mádlová

6. 7. 2019

Dovolená s malými dětmi rozhodně není ta pohoda, kdy jste mohli celé dny nerušeně ležet u moře a vychutnávat si míchané koktejly. Děti potřebují vaši pozornost a zřídkakdy vás nechají v klidu déle než pět minut. Pokud už máte děti staré několik let, jistě už jste za tu dobu někam vyrazili a tak moc dobře víte, že jste se kolikrát z cest vrátili unavenější než před nimi. Co to letos zkusit jinak?

Své děti samozřejmě milujete a nechtěli byste je nechat doma. Jenže ty většinou ne příliš dobře snášejí změny prostředí a vytržení ze zajetého režimu. Proto si tentokrát dejte při výběru pozor, abyste si mohli dovolenou užít celá rodina.

Nevařte, neuklízejte – odpočívejte

Doma se nezastavíte. Uklízíte, vaříte, zařizujete, jezdíte po doktorech s dětmi, na kroužky, do školy a třeba i do práce. Proč byste toto vše měla absolvovat i na dovolené? Také si přeci zasloužíte odpočinek. Proto našetřete o něco víc a dopřejte si all-inclusive. Nebudete se muset vůbec o nic starat a z bohaté nabídky jídla a pití si vyberou i ti největší mlsouni. Jediné s čím možná budete mít problém, bude vaše váha po návratu domů. Součástí programu navíc bývají i různé animační programy pro děti, které je zabaví, poznají tam nové přátele a vy možná získáte víc než pět minut na vypití svého vysněného koktejlu nebo chvilku s knížkou.

Prázdniny se blíží. Jak vybrat skvělý tábor pro děti?

Hledejte čisté moře a pláže pro děti

Čisté, klidné moře s pozvolným vstupem pro děti rozhodně není takovou samozřejmostí, jak by se mohlo zdát. Kdo by si nepřál průhlednou vodu, kde může pozorovat mořský život. Jenže někdy můžete přijít k moři, které je zakalené a nevidíte zhola nic. Ještě větší zklamání nastává ve chvíli, kdy jsou břehy strmé, do vody se dá sejít maximálně z mola nebo po schodech a hloubka je hned po pár metrech. Takové prostředí je vhodné možná pro dospělé, kteří si chtějí zaplavat nebo se jen tak povalovat na lehátku. Děti, které milují zábavu ve vodě, cákání a řádění, z toho nikterak šťastné nebudou. Pro hru na pláži je ideální písek nebo malé oblázky.

Pokud se chystáte na dovolenou s dítětem v kočárku, zjistěte si předem, jaká je dostupnost na pláže s kočárkem, i když váš hotel stojí jen kousek od ní. Protože tahat kočár, další děti a hromadu věcí na pláž hromadou písku větší dálku určitě není nic příjemného. A zvlášť, když to musíte absolvovat každý den. A jak poznat kvalitní pláž? Ještě doma můžete projít recenze ostatních návštěvníků a zjistit, zda získala tzv. Modrou vlajku, která zaručuje čistou vodu, pláž, bezpečnost i dobrou vybavenost.

Vyrazit za exotikou nebo zůstat v Evropě?

Ne všechny země jsou pro cestování s malými dětmi vhodné. Mnohahodinový let by nemusely moc dobře zvládat a myslet musíte i na ostatní cestující, kteří by nebyli příliš nadšení z toho, že jim tam několik hodin křičí dítě. Nevolte ani destinace, kde je až příliš velké horko, horší hygienické podmínky nebo pokrmy, které jim nemusí sedět. Pro děti jsou rozhodně lepší evropské destinace. Objevujte krásy Řecka, Itálie, Chorvatska, Španělska a dalších. Mají vše, co si od dovolené můžete přát. A až děti povyrostou, můžete se poohlédnou po nějaké té exotice.

Kam s dětmi na prázdniny. Je vhodnější tábor nebo babička?

Zůstaňte doma

Proč byste vlastně museli někam daleko jezdit? Zůstaňte doma. Ne ve svém bytě nebo domě, ale v České republice. Je u nás tak krásně. Nepojedete s dětmi nikam daleko, všude se domluvíte, je zde bezpečno, máte zajištěnou zdravotní péči a v případě jakýchkoli potíží se bez problémů můžete vrátit domů. Zažijte dobrodružství v kempu, ubytujte se v nějakém příjemném rodinném penzionu nebo vyberte ten nejlepší hotel. A jestli přeci jen chcete někam za hranice, ale ne daleko, zkuste některou z našich sousedních zemí od rakouských jezer až po slovenské Tatry.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vybíráte dovolenou pro sebe a malé děti? Jděte na to chytře