Menu
PředškolníVěk.cz
Zdraví dětí

Zdravé saláty pro děti. Připravte je tak, aby jim nikdo neodolal

Martina Mádlová

Martina Mádlová

19. 1. 2020

Zdravé saláty jsou pro děti rozhodně skvělou volbou, ale ne vždy jim malí strávníci úplně holdují. Zkuste to změnit. Vyhrajte si s tvary, aranžováním a tvořte barevné obrazy. Neodolá žádný vybíravý jedlík.

1. Větrník salát

Vytvořte dětem salátový větrník. Připravte okurku bez semen, mrkev, cherry rajčátka, celer, červenou papriku a ledový salát. Postupně skládejte na talíř do tvaru větrníku. Úplně naspod patří ledový salát, pak ostatní zelenina. Nahoru patří cherry rajčátka, která tvoří střed vašeho větrníku.

2. Avokádový salát

Dobré avokádo, červené hrozny, sýr čedar a cizrna. Každá ingredience má své místo na salátovém talíři. K tomu pokrájené grilované krůtí maso a červený salát. Salát položte na servírovací talíř a každou ze zbývajících ingrediencí dejte diagonálně, počínaje středem, kam patří krůtí maso. Nezapomeňte na dobrý dresink.

3. Sendvičový salát

Pokud mají vaše děti rády sendviče, můžete jim udělat stejně lahodný salát. Opečte krutony chleba, připravte pár plátků vařené slaniny, salát, rajčata a vše smíchejte v misce. Vedle si pak vytvořte dresink z ¼ hrníčku majonézy, lžíce vody, lžíce octa, ½ lžičky cukru a malinko pepře.

4. Ovocný salát s kuřetem

Možná to zní jako zvláštní směs, ale kombinace sladké jablečné šťávy s kuřecím masem, ovocem a ořechy je prostě neodolatelná. Potřebujete ledový salát, sladké červené a žluté jablko, které oloupete a nakrájíte na plátky, trochu upraveného kuřecího masa, taktéž nakrájeného na proužky a sušené brusinky. Nezapomeňte toustový chléb.

Třešničkou na dortu je skvělý dresink. Čtvrt hrníčku jablečné šťávy smíchejte se lžící octa, dvěma lžícemi oleje, lžičkou medu a troškou soli.

5. Pomerančový salát

Pomerančový salát s lahodnými chov mein nudlemi musí zachutnat každému. Mimo nudlí potřebujete pomeranč nebo mandarinku, baby špenát, ledový salát a asijský zázvorový dresink. Pokrájejte salát, mandarinku nebo pomeranč oloupejte a rozdělte na jednotlivé části. Do misky dejte salát se špenátem, pak ozdobte pomerančem či mandarinkou. Skvěle vypadá kruh. Do středu kruhu pak přidejte nudle. Mohou být rozdrcené nebo celé. Dobrou chuť.

Ohodnoťte tento článek:
2,3

Právě čtete

Zdravé saláty pro děti. Připravte je tak, aby jim nikdo neodolal